RAMAZAN YILMAZ

ALANINDA UZMAN PsiKOLOJİK DANIŞMANRehber ÖğretmenWeb Tasarımcısı

PDR Alan Dışı Atamalarına Bir Yenisi Daha Ekleniyor!

Psikolojik danışmanlar olarak artık sözün bittiği yerdeyiz. Kişisel olarak artık bu ve buna benzer süreçler oldukça canımı sıkmakta ve motivasyonumu düşürmekte. Gerçekten gelişmekte olan ya da gelişmiş bir ülke olsaydık hak ettiğimiz değeri görürdük diye düşünüyorum ancak Türkiye’deyiz. Yani torpillerin ülkesi, bilimsellik kriterlerinin hiçe sayıldığı,mikro ve makro milliyetçiliğin ön planda olduğu (memleketlim,arkadaşım vb. diye yapılan atamalar)  bırakın uzun vadeli planların olmasını yarın ne yapılacağının belli olmadığı bir ülke..

Yine ne mi oldu hemen açıklayalım. Bir Eğitim Birsen Yöneticisinin açıklamasıdır:

“Meslek bilgisi dersleri öğretmenleri Rehber öğretmen olarak atanabilecekler . Anadolu Öğretmen liselerinde meslek bilgisi dersleri öğretmeni olarak çalışan meslek dersleri öğretmenlerimiz bu okulların dönüştürülmesi sonucunda mağdur olmuş ve bir çok idareci arkadaşımızda alan itibariyle idari kadrolarında norm fazlası durumuna düşmüşler ve mağdur olmuşlardı. İşte biz Eğitim Bir Sen olarak bu mağduriyetin giderilmesi konusunda MEB le çalışma yaptık MEB yetkillilerine bu öğretmenlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiği konusunda ikna ederek çalışma başlatmış ve genel merkezimiz bu konuda defalarca açıklamalar bulunmuştu bu konu ile ilgili olarak bu gün bana gelen bilgilere göre bu öğretmenlerimizin mağduriyetleri giderilmek üzeredir.”

Açıklamaların devamı var ancak hem kendi hem de sizlerin sinir katsayısını yükseltmemek için eklemiyorum. Bir yerde hemen sorun olduğu zaman rehber öğretmene gidelim, seminer mi verilecek rehber öğretmenler gitsin, veli ile mi görüşülecek sokalım araya rehber öğretmeni uğraşsın dursun.(görevlerimizden olduklarını biliyorum art niyetli yapılanları kast ediyorum 🙂 )

Kısacası son sözüm: Laf da verdiğiniz değeri uygulamalarda da(özde) görmek istiyoruz Sayın Meb ve birtakım unsurlar!

pdr7

 

 


Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir